День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця —письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Традиційно у Червенівській школі відбувається низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови.
Особлива атмосфера панувала сьогодні в 5-х класах. Класна кімната сяяла не тільки дитячими усмішками, а й вишиванками, яскравими висловами про мову. Вчитель української мови та літератури провела виховний захід «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить». Учні 7-9 класів долучилися до написання диктанту національної єдності.
Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.
|